Aktuálně z Vlaštoviček

Tady se můžete podívat, co se u nás zrovna děje. A ty úplně nejaktuálnější informace a fotky naleznete na našem fb miniškolka Vlaštovičky. 

 

Je tu leden a s ním nás navštívila i paní Zima se sněhovou peřinou. Užijeme si zimní radovánky a postavíme sněhuláky. Budeme také pozorovat přírodu a vypravíme se za zvířátky ke krmelci. Přineseme jim něco na přilepšenou a zkusíme přečíst jejich stopy ve sněhu. Ve třídě nás potom čeká spousta různých aktivit a zábavy. Naučíme se nové básničky a...

Říjen je tu!

29.09.2018

Přichází říjen a s ním nové téma. Podzim je tu v plné kráse, takže se mu budeme věnovat i ve Vlaštovičkách. Podíváme se, co se děje v lese i na zahrádkách, ochutnáme podzimní ovoce a zeleninu a taky budeme pouštět draky. Něco zajímavého si vytvoříme z přírodnin a naučíme se nové básničky a písničky.

Téma pro měsíc září se jmenuje "Vlaštovička vítá děti" a je zaměřeno hlavně na adaptaci. Děti si zvykají na nové prostředí, na nový režim dne a seznamují se s kamarády i s paními učitelkami.

Miniškolka Vlaštovičky zahájila 3. září 2018 svůj provoz. Přivítali jsme děti a první týden už je za námi. A tady se můžete podívat, jak to u nás v prvních školních dnech vypadalo a co všechno jsme zvládli.

Zásobník básniček

Zde najdete básničky, které si říkáme ve školce.

Šel jsem včera bos,

teď báb pldý dos.

Udělal jsem chybu,

to báb ale rýbu!


Polámal se mraveneček

Polámal se mraveneček,
ví to celá obora,
o půlnoci zavolali
mravenčího doktora.


Doktor klepe na srdíčko,
potom píše recepis,
třikrát denně prášek cukru,
bude chlapík jako rys.


Dali prášku podle rady,
mraveneček stůně dál,
celý den byl jako v ohni,
celou noc jim proplakal.


Čtyři stáli u postýlky,
pátý těšil, neplakej,
zafoukám ti na bolístku,
do rána ti bude hej.


Zafoukal mu na bolístku,
pohladil ho po čele,
hop a zdravý mraveneček
ráno skáče z postele.